Prečo ľan

Ľan je materiál, ktorý si určite zaslúži vašu pozornosť. V mnohých smeroch predbehne všadeprítomnú bavlnu: je praktický, nenáročný na údržbu a veľmi odolný.

Ľan je prirodzene hypoalergénny, teda maximálne vhodný pre alergikov, antibakteriálny (aj keď odev prepotíte nezačnete ho cítiť). Je vysoko priedušný. Jeho výhodou je, že vlákna sú vysoko odolné voči oderu i teplu. Ľan má termoregulačné vlastnosti, takže je príjemný či už je horúci letný deň, alebo chladné mrazivé ráno. Chráni pred UV žiarením. A je maximálne šetrný k životnému prostrediu. Naše ľanové odevy sú na dotyk hladké a veľmi príjemné. Ľan musíte jednoducho vyskúšať sami na sebe, aby ste získali ten skvelý zážitok.

Ľan sa u nás pestoval a využíval už od dávna. Najstaršie archeologické nálezy ľanových semien a textílií na území Slovenska sa datujú na začiatok 4. storočia. Ľan je popri konope a živočíšnych materiáloch ako koža, kožušiny a vlna, základnou surovinou tradičnej odevnej kultúry na Slovensku. Je teda pre nás prirodzeným a tradičným materiálom na odievanie.